
Як ми виховуємо у молоді ініціативність і готовність брати на себе відповідальність?
Чи знаєте ви про “Драбину Гарта”? У 1992 році американський психолог та науковець із прав дитини Роджер Гарт розробив модель «Участь дітей – від символізму до громадянства». Її назвали “Драбиною Гарта”, адже містить 8 сходинок — способів залучати молодь до суспільних процесів.
- Перший спосіб — долучати підлітків до того, що організували дорослі: позакласний захід у школі чи сімейний похід в кіно. Тут вони не мають впливу на рішення і беруть участь “добровільно-примусово”.
- Наступна сходинка — коли підлітки вже обирають, наприклад, який саме захід відвідати чи фільм подивитися у колі сім’ї. Ще вище — коли їм передають конкретні завдання, наприклад, забронювати квитки у кіно. Далі дорослі лише пропонують ініціативу, а молодь сама організовує процес.
- Найпрогресивніший спосіб залучати підлітків — коли вони самі ініціюють ідеї й обирають, як саме втілити свій задум. Остання сходинка “Драбини Гарта” – коли підлітки запрошують дорослих працювати разом! Так формуються партнерські відносини на рівності та довірі, відчуття відповідальності та власної сили змінювати світ.
Саме останні підходи з “Драбини Гарта” ми використовуємо в Українській академії лідерства!
Наші студенти самостійно формують значну частину програми. Окрім курсів лекцій, спортивних тренувань, рефлексій, які проводять лектори та ментори, студенти організовують тематичні вечори, обговорення книг і фільмів, арттерапію тощо. Так вони обмінюються власним досвідом, знаннями та навичками.
Після курсу із проєктного менеджменту студенти обʼєднуються в команди та працюють над ідеями своїх проєктів, наприклад: екотолока у парку, благодійний квартирник чи тренінг з лідерства для школярів. У перших спробах створити проєкт важлива свобода, адже власні помилки стають досвідом. Так ми заохочуємо підлітків бути проактивними і брати участь у житті своєї спільноти. Усе для того, щоб у майбутньому вони знайшли своє місце в суспільстві, зайняли активну громадянську позицію та відчувала власний вплив на великі процеси у державі.
Долучайтеся до розвитку проактивної молоді, яка прагне працювати над собою та творити успішне майбутнє нашої країни — підтримайте нас на сайті: https://ual.ua/
Програма Української академії лідерства реалізується за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України".
Схожі статті
Бажаєш приєднатися
до Академії?
- Заповнюй онлайн-анкету
- Проходь відбір
- Підписуй договір
- Заселяйся до кампусу