Творимо себе — творимо Україну!

Наша історія

Історія Академії — це історія людей, які вірять, що доля України у руках успішної відповідальної молоді.

Революція Гідності — як
поштовх до створення Академії

“Досвід Майдану показав: ми можемо емоційно об'єднатися у важливий момент, а коли все закінчується — знову розбігаємося. У 2014 році я зрозумів, що ми маємо навчитися працювати в довгу — передусім з молодими людьми. Відчував, що треба зробити програму для молоді — проте яку?”, — пригадує співзасновник та керівник Академії Роман Тичківський.

Роман — пластун родом із містечка Рогатин на Прикарпатті, випускник американської програми обміну майбутніх лідерів FLEX та НУ «Києво-Могилянська академія». У той час 25-річний хлопець був співзасновником Відкритого Університету Майдану та працював у фонді Western NIS Enterprise (WNISEF).

Якось Роман почув презентацію колишнього заступника міністра освіти Ізраїлю. Ерез Ешель розповідав, як ізраїльське суспільство в умовах війни працює з молоддю і створює цілу систему, що виховує громадянина. Йшлося про ізраїльські школи лідерства — мехіни.

Мехіни — це своєрідні “лабораторії дорослішання”. Ізраїльська молодь у них вивчає історію, традиції, державу, займається спортом, запускає соціальні проєкти, формує національну свідомість та лідерство — і лише тоді йде в армію та вступає в університет. В основі мехін — досвід Оксфорду та Кембриджу. Ці заклади неформальної освіти виявилися в Ізраїлі настільки успішними, що їх тепер 60 по всій країні.

Перші партнери

“Коли Роман з ентузіазмом розповів про мехіни, я захопилася ідеєю створити подібні заклади з їхнім неймовірним успіхом в Україні! — розповідає Ярослава Джонсон, президентка та виконавча директорка Western NIS Enterprise Fund, голова Наглядової ради Академії. — Ми поїхали до Ізраїлю, побачили молодь, яка за десять місяців змінює себе, а потім — і свою країну. А такої молоді вдосталь і у нас: інтелігентної, говіркої, ініціативної, сучасної, сповненої шляхетних думок та мотивації!”

У 2015 році Рада директорів Western NIS Enterprise Fund — найпотужнішого в Україні та Молдові регіонального фонду прямих інвестицій — прийняла рішення про створення Академії та виділила першу велику інвестицію у 4 мільйони доларів. Партнер-засновник досі залишається найбільшим інвестором Академії, адже тут вірять: саме нове покоління молоді здатне змінити Україну на краще.

Повірив у ідею Академії і відомий військовий капелан Андрій Зелінський. У нього — великий освітній досвід, адже навчався в університетах США та Італії.

“Ми зрозуміли, що необхідно започаткувати системний підхід до формування нового покоління відповідальних українців, які дуже чітко усвідомлюють просту мудрість: «Моє життя в моїх руках. Моя країна теж». Таке покоління можна виховати завдяки цінностям”, — каже Андрій Зелінський, співзасновник та член Наглядової ради Академії.

Унікальна філософія

Андрій Зелінський взявся адаптовувати концепцію мехін до українських реалій та створювати цілу філософію Академії.

“В Академії є три основні навчальні стовпи — «Великі книги», «Великі вчителі» і «Великий досвід». А три основні функції, які наші випускники мають опанувати, — цілісна особистість, митець комунікацій та агент змін”, — пояснює Андрій Зелінський.

Рік можливостей, щоб краще зрозуміти себе, усвідомлено прийняти рішення, чим займатися у житті, і головне — взяти відповідальність за себе та майбутнє України, — такою за задумом творців мала б бути для молоді Українська академія лідерства.

Творці Академії почали шукати підлітків, які хочуть працювати над собою і змінювати суспільство. Роман узяв рейтинг найкращих шкіл України, особисто відвідав першу десятку та знайшов перших 40 студентів.

“16-20 років — це вік, коли ми можемо утвердити молодь у цьому виборі, дати правильне середовище і сформувати ціннісний стрижень. Адже саме так ми змінимо суспільство”, — розповідає Роман.

Так у Києві з'явився перший осередок Української академії лідерства.

Насичена програма

Окрім глибокої філософії, програму сформували з тих дисциплін, які необхідні людині у повсякденному житті: замість математики — фінансовий менеджмент та основи підприємництва, замість фізкультури — щоденні руханки та біг, замість біології — психологія стосунків та курс про здоровий спосіб життя.

Упродовж року в Академії студенти розвивають інтелект, тіло та почуття, досліджують свої здібності, емоції та ставлять цілі з підтримкою особистого ментора.

Підлітки слухають лекції від найкращих викладачів країни, спілкуються з топуправлінцями та підприємцями, а також здобувають практичний досвід: проєкти, стажування, волонтерства, експедиції.

“Джерелом формування особистості є досвід — колективної праці, спільних мандрів тощо. Студенти мають багато подорожувати, щоби краще познайомитися зі справжньою, не уявною Україною”, — пояснює Андрій Зелінський.

“Ми показуємо українські реалії і водночас найкращий міжнародний досвід, — підкреслює Роман Тичківський. — Ми хочемо сказати молоді від великого міста до найменшого села: ви талановиті, ви здатні зробити Україну кращою, ви можете впливати і змінювати!”

Амбітні цілі

Зараз Академія має уже 5 осередків — у Києві, Львові, Харкові, Миколаєві та Маріуполі. За 6 років річна програма для студентів перетворилася в освітню платформу для суспільства та найпотужніший в Україні молодіжний рух.

“Українська академія лідерства надихає молодь ставати лідерами завтра і служити на користь Україні. Хоч уже дуже багато було зроблено, та ми не можемо зупинитися. Прагнемо, аби через кілька років з'явилося 10 Центрів розвитку лідерства у стратегічних містах України”, — каже Олена Кошарна, засновниця і головна виконавча директорка компанії Horizon Capital, членкиня Наглядової ради Академії.

Наглядова рада Академії:

Ярослава Джонсон
Андрій Зелінський
Олена Кошарна
Роман Тичківський

Бажаєш приєднатися до Академії?

  1. Заповнюй онлайн-анкету
  2. Проходь відбір
  3. Підписуй договір
  4. Заселяйся до кампусу
Стати студентом