Нашi випускники
За 7 років ми випустили 1208 випускників. Усі вони є спільнотою, яка розвивається, навчається, волонтерить та служить у лавах ЗСУ. Випускники знаходять роботу у провідних компаніях та інституціях, співпрацюють із міськими радами й підприємцями, створюють власні стартапи. Навчаються у провідних ЗВО країни: НаУКМА, УКУ, КПІ, КНУ ім. Т.Шевченка, ЛНУ ім. І.Франка. Частина продовжує навчання у престижних університетах за кордоном: Minerva Schools at KGI, London Arts University, University of Toronto, Warsaw School of Economics, University of Ottawa.
Після повномасштабного вторгнення близько 50 випускників долучилися до лав ЗСУ, сотні — до волонтерського руху, зокрема, стали засновниками волонтерських ініціатив.

- Клуб випускників “Софія”
- Проєкти випускників
- Кар’єра випускників
- Випускники про програму
Клуб випускників “Софія” —
це мережа цінностей, друзів, ідей та дій, який сьогодні налічує близько 600 членів.
Метою Клубу є гуртування та підсилення випускників Української академії лідерства через розвиток платформи співдії, задля якісної трансформації українського суспільства.



Серед основних форматів діяльності Клубу – зустрічі з лідерами думок навколо обговорення актуальних тем та текстів, нетворкінги, виїздні події, а також творення проєктів, що гуртують і розвивають, як нашу спільноту, так і українське суспільство. Ми знаємо: світ людей творять люди – відважні, творчі, завзяті, вперті, з горизонтами попереду та з власною долею у міцно стиснених кулаках. Тому віримо і розвиваємо спільноту однодумців, аби творити світ кращий.

Завдяки участі у "Софії", випускники мають змогу регулярно спілкуватись, знайомитись, ділитись власними ідеям і разом втілювати їх в життя. Команда Клубу, в свою чергу, організовує платформу для такої взаємодії, а також підбирає найкращі можливості для навчання, працевлаштування та розвитку членів.
Команда Клубу:

Керівниця департаменту по роботі з випускниками

Менеджер департаменту по роботі з випускниками

Підмайстер з розвитку спільноти в Києві

Проєктний менеджер Львів

Проєктний менеджер Львів

Проєктний менеджер міжнародної спільноти

Проєктний менеджер міжнародної спільноти

Голова комунікацій

SMM Менеджер

Дизайнер

Аналітик
Проєкти випускників
Наші випускники генерують сміливі ідеї, уміло організовують процеси та не бояться брати відповідальність. Вже сьогодні вони втілюють важливі проєкти, які змінюють суспільство.

Ілона Шевчук
На старій швейній машинці в Академії ми пошили 275 м'яких янголят у подарунок харків’янам — згадала своє хобі дитинства. Це був мій перший поштовх до шиття. Далі зробила подрузі ковдрочку зі шматків тканини і подумала, що так можна шити й з непотрібних матеріалів.
А після лекцій про сортування та свідоме споживання я зацікавилася ідеєю зменшення кількості відходів і почала перешивати вживаний одяг. Друзі з осередку допомогли через краудфандинг купити власну швейну машинку. Народилася ідея майстерні. Перший рюкзак з’явився з обрізків з виробництва безкаркасних меблів, де я підпрацьовувала. Зараз ми шиємо ще бананки та сумки із тих же обрізків — та це вже не хобі, а моя основна діяльність.
Наша продукція продається по всій Україні, а також за кордоном. Радію, що ми робимо щось корисніше, ніж просто наплічники — створюємо потрібне з непотрібного, показуємо цінність переробки. Академія дала мені впевненість, навчила мріяти і не боятися ділитися ідеєю, бо завжди знайдуться люди, які допоможуть.

Іван Горовський
Від Академії я волонтерив на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Тоді цікавився подкастами і хотів створити власний — про підприємництво. В Академії я навчився багато імпровізувати та адаптовуватись, не відчувати недосяжність людей, які раніше здавалися далекими.
Так на Форумі я спонтанно записав першу розмову для “Засновників” із Юрою Филюком із “Теплого Міста”, а потім із Ярославом Ажнюком — засновником українського стартапу Petcube. У своєму подкасті я говорю про українське підприємництво з перспективи створення цінності для людей, а не з перспективи заробітку.
Подкаст “Засновники” вже має 22 випуски, 25 тисяч прослуховувань і першого рекламодавця. Вірю, що подкасти можуть стати альтернативою швидкому споживанню контенту, адже краще транслюють важливі цінності і розповідають історії.

Андрій Сташків
Це був березень 2020-го, початок пандемії. Коли у товариша в Італії захворіли батьки, я зрозумів, що завтра це може статися і з моїми близькими, тут, в Україні. В Академії я здобув практичні навички створення проєктів і розуміння, що можу власноруч змінювати ситуацію навколо.
Я вирішив поєднати ці навички та свій досвід у сфері ІТ — тому ми з друзями створили онлайн-платформу для протидії пандемії. Це сайт із мапою опорних лікарень, де вказувались актуальні потреби медзакладів. Також небайдужі підприємці могли допомогти закупити маски, рукавички чи будь-що необхідне, а волонтери — підвезти лікарів на авто чи купити продукти пенсіонерам.
Це був досвід максимально швидкої розробки проєкту у критичній ситуації, бо йшлося про здоров’я та життя людей. Нашу ініціативу успішно запустили у Львові та Києві, а пізніше ще й у Болгарії. Після Академії, ІТ для мене — це не лише про класичне розуміння роботи для заробляння грошей, а мій спосіб створити продукт, який розв'язує конкретні проблеми та позитивно впливає на життя інших.

Юрій Андрієнко
Під час експедиції до Ізраїлю я побачив інновації на власні очі, відвідав теплицю посеред пустелі, де вирощують овочі у найскладніших умовах. Я дуже надихнувся і зрозумів, що за аграрною сферою майбутнє.
Що дадуть нові мобільні додатки, якщо нам не буде що їсти? Адже клімат на планеті постійно змінюється! Я прочитав десятки книг про підприємництво, а мій ментор вчасно підказав фахівця, який працює в агросфері і готовий допомогти.
Ми з друзями створили технологію вирощування рослин при -15 градусах. Навіть запартнерилися з європейською аерокосмічною агенцією, аби випробовувати рослини при тиску та вологості Марсу. Зараз цей стартап живе уже без мене і, можливо, його невдовзі продадуть для NASA.

Вікторія Монастирська
“А чому ти ходиш у футболці без бюстгальтера? Ти що феміністка?”, — запитав мене один хлопець в Академії. Я здивувалася, який між цим зв'язок, і почала досліджувати фемінізм і жіноче лідерство. В Академії ми мали створити свій проєкт.
Після натхненної лекції з фандрейзингу я забігла до подруг і сказала: а давайте робити табори для дівчат! Ми бачили, як запрошують лекторів та формують програму в Академії, тож знали, від чого відштовхуватися. На перший табір зібралося 6 учасниць. Одним із перших повірив у нас Роман Зінченко, засновник Greencubator, який викладав нам публічні виступи, — він навіть привіз на табір свою доньку!
Марія Насєдкіна, засновниця ГО “Дивовижні”, їхала з Києва до Ужгорода спеціально, щоб провести лекцію. Згодом ми виграли грант і організували табори із масштабнішою програмою. Ми хочемо підтримувати та мотивувати дівчат у 13-16 років, допомогти їм повірити у великі мрії через любов до себе.

Владислав Німак
Наш простір став революційним у Калуші! У провінційному містечку з'явилася платформа для креативу, самоосвіти та розвитку. Тут можна провести квартирник чи розповісти про власну освітню програму, презентувати стартап чи прийти на майстерклас із гри на гітарі.
Молодь у нас розмовляє англійською та дивиться фільми. Думки про цінність неформальної освіти з'явилися саме в Академії. Я також навчився комунікувати з владою та бізнесом, шукати ресурси, спілкуватися зі ЗМІ та не боятися власних шалених ідей.
Усе це допомогло втілити задум із простором. Зараз ми стрімко змінюємося і прагнемо зробити “Пошту” фінансово незалежною.
Кар’єра випускників
Наші випускники працюють у престижних компаніях та організаціях. Навички та досвід, здобуті в Академії, допомагають їм опанувати будь-яку професію, отримувати керівні посади та швидше розвиватися у кар'єрі.

Христина Уграк
Моя ІТ-компанія входить у топ-3 в Україні, у якій працює 6 тисяч людей. Я працюю старшим рекрутером: допомагаю людям знайти проєкт до душі, побудувати команду мрії, а бізнесу — зростати.
Моя робота — це постійний рух і розвиток, в якому я щаслива. А вперше я спробувала себе у HR в Академії — до того навчалася на журналістиці, в якій вже себе не бачила. Мені доручили допомагати з набором нових студентів, а потім й менторів. Мені подобалося відбирати людей, спостерігати за ними, організовувати процес.
Згодом лектор запропонував посаду рекрутера у холдингу емоцій !Фест, а далі я отримала пропозицію в ІТ. Це була якась магія! Саме Академія дала мені цю професію.

Тетяна Пляцок
У 21 я подалася на випускову редакторку в Українську правду — про вакансію розказав товариш з Академії. І мене взяли! В Академії я точно здобула віру в себе, якщо наважилася на таке :) Тоді я ще не мала досвіду, проте вміла наполегливо працювати.
В Академії у мене з’явилася стресостійкість та гнучкість, адже нас вчили бути готовими до всього: чи то швидко зорієнтуватися, коли у проєкті щось йде не за планом, чи то несподівано зібратися серед ночі на пробіжку. Тепер це дуже допомагає оперативно реагувати на новини чи спокійніше публікувати відповідальний матеріал, над яким працювало 5-10 людей.
Я навчилася спілкуватися з різними людьми та здобула друзів у багатьох сферах, які завжди підкажуть цікавого спікера. Мене надихає моя робота, адже люди отримують якісну інформацію, а можновладці реагують на наші матеріали.

Назар Николайчук
“Кому київського щастя?”, — так поширив вакансію у Projector заступник менеджера мого осередку у своєму Фейсбуці. Він навчався на графічному дизайні та маркетингу та був великим амбасадором цієї школи.
Я побачив пост, подався і зараз уже працюю керівником відділу продажів та підтримки. Мені 19, я — лідер команди із 7 людей. Під час навчання в Академії було багато проєктів, де потрібно було працювати в команді, застосовувати свої сильні сторони та креативність — зараз цей досвід мені допомагає.
Саме в Академії я розвинув навички менеджера і навчився не боятися відповідальності. Projector дає надзвичайно багато практики, тож наші випускники мають великий попит на ринку — і це надихає.

Влад Бабир
Ще у 14-ть я зрозумів, що хочу розвивати сферу безпеки та оборони, щоб повернути мій дім та Донбас. Я родом із Севастополя, мій батько воював у зоні АТО-ООС. В Академії я більше дізнався про Майдан, багато спілкувався з військовими, ветеранами.
Саме у Фейсбук-спільноті Академії побачив, що набирають команду у Veteran Hub — простір, де ветеранам надають безкоштовну юридичну, психологічну підтримку та консультації із пошуку роботи. Зараз я працюю у проєкті Мобільного офісу, аби ветерани могли отримувати якісні послуги навіть у віддалених селах.
В Академії я здобув готовність працювати з держустановами, з документами, навчився вести переговори зі складними підприємцями, що тепер дуже допомагає.

Дмитро Калініченко
Я оцінюю роботу закладів вищої освіти як експерт з акредитації. Прагну, аби у наших ЗВО не було плагіату, щоб студенти не стикалися з корупцією з університетської лави. Для цього вивчаю звіти та спілкуюся із викладачами.
Я можу розмовляти із доктором технічних наук на рівні, адже Академія дала досвід спілкування із крутими людьми: про ВВП мені на пальцях пояснював колишній міністр економіки! З лекторами ми обговорювали фундаментальні теми, а це допомогло подорослішати і розширити світогляд.
Я навчався працювати в команді, утвердився у своїх цінностях та отримав інструменти, якими можна змінювати суспільство.

Анна Білошапка
Я займаюся проєктами корпоративно-соціального партнерства “Астарта-Київ”. Саме “Астарта” підтримала появу осередку Академії у Полтаві. Тоді я й познайомилась з цією компанією і отримала запрошення на роботу.
Я, зокрема, веду освітні проєкти для сільської молоді, ініціативи у партнерстві з глобальним договором ООН. Я бачу зсередини як співпрацює бізнес з міжнародними донорами. І цей досвід точно допоможе в майбутньому втілити мою мрію — стати хорошим дипломатом.