Творимо себе — творимо Україну!

Нашi випускники

За 8 років ми випустили 1259 випускників. Усі вони є спільнотою, яка розвивається, навчається, волонтерить та служить у лавах ЗСУ. Випускники знаходять роботу у провідних компаніях та інституціях, співпрацюють із міськими радами й підприємцями, створюють власні стартапи. Навчаються у провідних ЗВО країни: НаУКМА, УКУ, КПІ, КНУ ім. Т.Шевченка, ЛНУ ім. І.Франка. Частина продовжує навчання у престижних університетах за кордоном: Minerva Schools at KGI, London Arts University, University of Toronto, Warsaw School of Economics, University of Ottawa.

Після повномасштабного вторгнення близько 50 випускників долучилися до лав ЗСУ, сотні — до волонтерського руху, зокрема, стали засновниками волонтерських ініціатив.

  • Клуб випускників “Софія”
  • Проєкти випускників
  • Кар’єра випускників
  • Випускники про програму

Клуб випускників “Софія” —

це мережа цінностей, друзів, ідей та дій, який сьогодні налічує близько 600 членів.

Метою Клубу є гуртування та підсилення випускників Української академії лідерства через розвиток платформи співдії, задля якісної трансформації українського суспільства.

Серед основних форматів діяльності Клубу – зустрічі з лідерами думок навколо обговорення актуальних тем та текстів, нетворкінги, виїздні події, а також творення проєктів, що гуртують і розвивають, як нашу спільноту, так і українське суспільство. Ми знаємо: світ людей творять люди – відважні, творчі, завзяті, вперті, з горизонтами попереду та з власною долею у міцно стиснених кулаках. Тому віримо і розвиваємо спільноту однодумців, аби творити світ кращий.

Завдяки участі у "Софії", випускники мають змогу регулярно спілкуватись, знайомитись, ділитись власними ідеям і разом втілювати їх в життя. Команда Клубу, в свою чергу, організовує платформу для такої взаємодії, а також підбирає найкращі можливості для навчання, працевлаштування та розвитку членів.

Команда Клубу:

Оксана Лашенкова
Владислав Газда
Богдан Гультай
Анастасія Федорченко
Анна Чепинога
Ангеліна Лешак
Денис Боєчко
Андрій Мусянович
Євгенія Сідоренко
Арсен Шумейко
Марина Кобзар

Проєкти випускників

Наші випускники генерують сміливі ідеї, уміло організовують процеси та не бояться брати відповідальність. Вже сьогодні вони втілюють важливі проєкти, які змінюють суспільство.

Ілона Вороніна

випускниця 2019 року, родом з Києва
заснувала платформу для збору донатів UA Daily Donat

Основна ціль цієї платформи — фінансово підсилити збори на різноманітні потреби. До нас звертаються волонтери, рідні військових, локальні фонди та окремі частини Збройних Сил з проханням розмістити свій запит на каналі.

До проєкту залучені 18 волонтерів з різних куточків світу, зокрема і випускники Академії. Ми особисто перевіряємо запити та беремо відповідальність за довіру до них. Через нас можна найшвидше задонатити на конкретні потреби і підтримати того, хто цього потребує. 1 день — 1 збір.

На каналі вже більше 350 зборів і щодня збираються хоч і не великі, але важливі суми. За весь час існування проєкту ми допомогли зібрати більше 2,5 млн грн.

Назар Кірик

випускник 2021 року, родом зі Львова
пробіг ультрамарафон на підтримку ЗСУ

Для мене це, в першу чергу, про стійкість. В Академії я навчився системності та приймати виклики. Щоденні спільні руханки, челенджі, марафони — усе це поступово гартує тіло та дух. А кожен новий виклик всередині мене запалює вогонь до дії.

Я часто чув про різні круті челенджі від людей і подумав, що можу поєднати свій біг зі збором коштів. Таким чином я хотів привернути увагу людей до благодійності.

Тож щодня протягом місяця я пробігав по одному півмарафону, а згодом пробіг за раз 121 км із Львова до Івано-Франківська разом з іншим випускником Академії Владом Делятицьким.

У такий спосіб нам вийшло зібрати майже 700 тис грн. За них ми придбали дрони, які зараз допомагають воїнам у виконанні бойових задач.

Юліана Сомар та Дзвенислава Гринів

випускниці 2021 року, родом зі Львова
організовують благодійний ярмарок Sunday BazaarR

Історія нашого проєкту почалась на лекції в Академії. Тоді в нас була зустріч із львівським підприємцем грецького походження Чадом Зоратлі, який розповів про проєкт, що на той момент призупинився – ярмарку українських брендів “Sunday BazaarR”.

Нам він так сподобався, що після лекції ми підійшли з пропозицією його відновити. І це спрацювало! Вже за тиждень після випуску з Академії ми провели перший маркет, на якому було 16 локальних брендів одягу, прикрас та різних крафтових дрібничок. Зараз на одному такому ярмарку збирається вже 90 брендів.

З моменту повномасштабного вторгнення наш проєкт став благодійним. Кожен бренд віддає 20% свого прибутку, зібраного на ярмарку, а ми передаємо ці кошти на конкретні потреби ЗСУ. Так нам вдалось зібрати близько 700 тис грн.

Академія дала нам перший поштовх і залишається дотичною до багатьох процесів: на локації волонтерять теперішні студенти, випускники долучаються як засновники власних брендів, а також виступають на нашій сцені зі своїми музичними гуртами.

Назарій Ніколайчук

випускник 2019 року, родом з Чернівців
запустив проєкт у пам’ять про загиблих від війни студентів “Невидані дипломи”

У червні 2022 року я отримав повідомлення від свого ментора з Академії та близького друга, про те, що загинув один з його студентів. За кілька днів ми вже стояли на Марсовому полі, віддаючи честь загиблому воїну Максимові Василишину. Для мене це був один з найважчих днів війни: хлопцю було 18, він на 3 роки молодший за мене. Дорогою додому я написав другові, що зроблю в житті щось у пам’ять про Максима.

Згодом я отримав можливість навчатись за обміном в Університеті Торонто, де ми організували чимало культурних проєктів на підтримку України. Вже під час навчання я побачив новину, що на площі Ринок у Львові відбулась виставка “Невиданих Дипломів” тих студентів, які загинули через війну. Мені надзвичайно відгукнулась ідея, тож я вирішив втілити її і в Канаді. Зібрав для цього команду, більша частина якої складалась з випускників Академії.

Менше ніж за 2 місяці щоденної роботи, у річницю повномасштабного вторгнення, у понад 45 університетах світу ми розгорнули виставку “Unissued Diplomas”. У форматі виставки ми представили “невидані дипломи” студентів, життя яких забрала росія. Серед них — диплом Максима, історія якого стала рушієм цього проєкту.

Виставку побачили у 20 країнах світу, на 4 континентах. Її відвідали, зокрема, Прем’єр-міністр Норвегії, екс-Прем’єр-міністр Великої Британії, дипломати Японії, Австралії, Фінляндії, Канади та інших країн.

У межах проєкту ми відкрили благодійний збір і зібрали понад 12 000 $. За ці кошти ми придбали 4 дрони та медичні засоби для нашої армії.

Іванна Ліщук

випускниця 2019 року, родом з Житомирщини
засновниця мистецького руху “Леся Квартиринка”

Мені подобається усе, пов’язане з мистецтвом. Ще навчаючись в Академії, ми разом з іншими студентами заснували департамент “Свята”. Організовували тематичні Дні народження для кожного, а ще рефлексії, вечірки, концерти.

А вже за декілька років вдалося заснувати цілий колективний мистецький рух “Леся Квартиринка”. Це спільнота митців, розподілених на департаменти, котрі разом працюють і не бояться втілення шалених ідей.

Я у цьому колі задаю темп, корегую напрямки руху, шукаю нових людей і музикантів. Мені подобається те, як музика може лікувати. На подіях Квартиринки відбувається магія — люди розкриваються і стають одне для одного друзями

Ілона Шевчук

випускниця 2018 року, родом із Хмельниччини
створила апсайклінг майстернюPotrib

На старій швейній машинці в Академії ми пошили 275 м'яких янголят у подарунок харків’янам — згадала своє хобі дитинства. Це був мій перший поштовх до шиття. Далі зробила подрузі ковдрочку зі шматків тканини і подумала, що так можна шити й з непотрібних матеріалів.

А після лекцій про сортування та свідоме споживання я зацікавилася ідеєю зменшення кількості відходів і почала перешивати вживаний одяг. Друзі з осередку допомогли через краудфандинг купити власну швейну машинку. Народилася ідея майстерні. Перший рюкзак з’явився з обрізків з виробництва безкаркасних меблів, де я підпрацьовувала. Зараз ми шиємо ще бананки та сумки із тих же обрізків — та це вже не хобі, а моя основна діяльність.

Наша продукція продається по всій Україні, а також за кордоном. Радію, що ми робимо щось корисніше, ніж просто наплічники — створюємо потрібне з непотрібного, показуємо цінність переробки. Академія дала мені впевненість, навчила мріяти і не боятися ділитися ідеєю, бо завжди знайдуться люди, які допоможуть.

Іван Горовський

випускник 2019 року, родом із Київщини
створив власний подкаст“Засновники”

Від Академії я волонтерив на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Тоді цікавився подкастами і хотів створити власний — про підприємництво. В Академії я навчився багато імпровізувати та адаптовуватись, не відчувати недосяжність людей, які раніше здавалися далекими.

Так на Форумі я спонтанно записав першу розмову для “Засновників” із Юрою Филюком із “Теплого Міста”, а потім із Ярославом Ажнюком — засновником українського стартапу Petcube. У своєму подкасті я говорю про українське підприємництво з перспективи створення цінності для людей, а не з перспективи заробітку.

Подкаст “Засновники” вже має 22 випуски, 25 тисяч прослуховувань і першого рекламодавця. Вірю, що подкасти можуть стати альтернативою швидкому споживанню контенту, адже краще транслюють важливі цінності і розповідають історії.

Андрій Сташків

випускник 2017 року, родом із Львівщини
створив сайт із протидії Сovid-19РАЗОМ2020

Це був березень 2020-го, початок пандемії. Коли у товариша в Італії захворіли батьки, я зрозумів, що завтра це може статися і з моїми близькими, тут, в Україні. В Академії я здобув практичні навички створення проєктів і розуміння, що можу власноруч змінювати ситуацію навколо.

Я вирішив поєднати ці навички та свій досвід у сфері ІТ — тому ми з друзями створили онлайн-платформу для протидії пандемії. Це сайт із мапою опорних лікарень, де вказувались актуальні потреби медзакладів. Також небайдужі підприємці могли допомогти закупити маски, рукавички чи будь-що необхідне, а волонтери — підвезти лікарів на авто чи купити продукти пенсіонерам.

Це був досвід максимально швидкої розробки проєкту у критичній ситуації, бо йшлося про здоров’я та життя людей. Нашу ініціативу успішно запустили у Львові та Києві, а пізніше ще й у Болгарії. Після Академії, ІТ для мене — це не лише про класичне розуміння роботи для заробляння грошей, а мій спосіб створити продукт, який розв'язує конкретні проблеми та позитивно впливає на життя інших.

Юрій Андрієнко

випускник 2020 року, родом із Донеччини
створив стартап з вирощування рослин при -15 градусах

Під час експедиції до Ізраїлю я побачив інновації на власні очі, відвідав теплицю посеред пустелі, де вирощують овочі у найскладніших умовах. Я дуже надихнувся і зрозумів, що за аграрною сферою майбутнє.

Що дадуть нові мобільні додатки, якщо нам не буде що їсти? Адже клімат на планеті постійно змінюється! Я прочитав десятки книг про підприємництво, а мій ментор вчасно підказав фахівця, який працює в агросфері і готовий допомогти.

Ми з друзями створили технологію вирощування рослин при -15 градусах. Навіть запартнерилися з європейською аерокосмічною агенцією, аби випробовувати рослини при тиску та вологості Марсу. Зараз цей стартап живе уже без мене і, можливо, його невдовзі продадуть для NASA.

Вікторія Монастирська

випускниця 2017 року, родом із Закарпаття
створила табори для дівчатGirls Leadership Camp

“А чому ти ходиш у футболці без бюстгальтера? Ти що феміністка?”, — запитав мене один хлопець в Академії. Я здивувалася, який між цим зв'язок, і почала досліджувати фемінізм і жіноче лідерство. В Академії ми мали створити свій проєкт.

Після натхненної лекції з фандрейзингу я забігла до подруг і сказала: а давайте робити табори для дівчат! Ми бачили, як запрошують лекторів та формують програму в Академії, тож знали, від чого відштовхуватися. На перший табір зібралося 6 учасниць. Одним із перших повірив у нас Роман Зінченко, засновник Greencubator, який викладав нам публічні виступи, — він навіть привіз на табір свою доньку!

Марія Насєдкіна, засновниця ГО “Дивовижні”, їхала з Києва до Ужгорода спеціально, щоб провести лекцію. Згодом ми виграли грант і організували табори із масштабнішою програмою. Ми хочемо підтримувати та мотивувати дівчат у 13-16 років, допомогти їм повірити у великі мрії через любов до себе.

Владислав Німак

випускник 2019 року, родом із Івано-Франківщини
створив вільний простір “Пошта”у Калуші

Наш простір став революційним у Калуші! У провінційному містечку з'явилася платформа для креативу, самоосвіти та розвитку. Тут можна провести квартирник чи розповісти про власну освітню програму, презентувати стартап чи прийти на майстерклас із гри на гітарі.

Молодь у нас розмовляє англійською та дивиться фільми. Думки про цінність неформальної освіти з'явилися саме в Академії. Я також навчився комунікувати з владою та бізнесом, шукати ресурси, спілкуватися зі ЗМІ та не боятися власних шалених ідей.

Усе це допомогло втілити задум із простором. Зараз ми стрімко змінюємося і прагнемо зробити “Пошту” фінансово незалежною.

Кар’єра випускників

Наші випускники працюють у престижних компаніях та організаціях. Навички та досвід, здобуті в Академії, допомагають їм опанувати будь-яку професію, отримувати керівні посади та швидше розвиватися у кар'єрі.

Наталія Дітчук

випускниця 2022 року, родом з Львівщини
працює у медіа-компанії Forbes Ukraine

Свій шлях у Forbes Ukraine вважаю магічним, але саме такі речі і творяться в Академії! Якось на зустріч зі студентами прийшов засновник журналу. Під час виступу він розказав нам про можливість стажування. Я подала свою кандидатуру, пройшла відбір, але тоді не отримала роботу через брак вакансій. А згодом, на мій День народження, мені зателефонували і запросили працювати в команду.

За час роботи у Forbes я встигла змінити посаду та відділ, але кожна команда по-своєму підсилювала мене. Зараз я працюю редакторкою соціальних мереж. Пишаюсь тим, що один з наших івентів прорекламувала сама! На початку було дуже страшно, адже в команді я наймолодша, але в Академії я навчилась всі страхи перетворювати у виклики та долати їх.

В Академії я отримала спільноту, яка підтримує, а також цілковиту впевненість у своїх силах. А ще — розуміння, що немає нічого неможливого!

Наталя Буковська

випускниця 2019 року, родом з Тернопільщини
заснувала власну агенцію NATALKA production

До навчання в Академії я майже нічого не знала про креативну індустрію та як вона влаштована. Але у нас були лекції про брендинг, SMM, комунікаційнікаційні кампанії і я зрозуміла, що своє творче мислення можна направляти і в цьому руслі.

Тоді я почала задумуватися над власною справою. Знайшла партнера, ми придумали назву, логотип, айдентику, оформили портфоліо та сайт. А після запуску першим нашим замовленням став ролик про “Добродвіж” – проєкт Української академії лідерства.

Ми, як відеопродакшн повного циклу, дуже зросли за цей час: маємо постійні партнерства, збільшуємо команду та якість продукту, а паралельно зростають бюджети та кількість людей на майданчику. Ми знімаємо кліпи для українських виконавців, промо ролики та документальні історії для громадських організацій і компаній. А також відеокурси, експлейнери, анімаційні ролики, контент для соціальних мереж.

Ярина Біла

випускниця 2019 року, родом з Полтавщини
працює в студії онлайн-освіти EdEra

Я працюю комунікаційною директоркою. Разом із командою ми створюємо та популяризуємо інноваційні освітні онлайн-продукти, а також поширюємо медіаграмотність та критичне мислення серед українців.

Ще коли я лиш замислювалась над тим, яку професію обрати, я усвідомлювала, що моя праця має впливати на розвиток нашої країни. Перший пріоритет — внесок, який я роблю, в рамках своєї діяльності, а вже потім — фінансова винагорода та ін. Освіта — саме та сфера, де я найбільше відчуваю себе корисною.

Саме в Академії я почала займатися комунікаціями та розвиватися в цій сфері професійно. А також отримала класний досвід неформальної освіти. Я хочу створювати новітню, інноваційну українську освіту, яка надихатиме людей вчитися протягом усього життя.

Дмитро Стецько

випускник 2021 року, родом з Житомира
працює в Агенції розвитку Житомира

Раніше я і не подумав би, що працюватиму в органах місцевого самоврядування та буду ось так змінювати місто, яке дуже люблю.

Ще з 14 років я почав активно долучатися до подій у рідному місті. Міська рада була для мене чимось страшним та дуже серйозним, куди ходять серйозні люди та вирішують важливі питання. Тепер ця серйозна людина — я.

Завдання нашої агенції — покращувати місто, шукати інвестиції для різноманітних проєктів та бізнесу. В Академії ми говорили про державотворення комунікації. Зараз це сильно підсилює мене в роботі.

Максим Грант

випускник 2018 року, родом з Львова
працює в українсько-швейцарській ІТ компанії Reddytec та в агенції інновацій Center42

У 2018 під час експедиції Академії до Європейського Союзу я познайомився з одним із наших спікерів Євгеном Процюком, українським підприємцем і чи не найбільш активним діаспорянином у Швейцарії. Через 2 роки він заснував свою технологічну компанію та найняв мене на роботу, у напрямок розвитку бізнесу.

Відтоді вже три роки моєї роботи в Reddytec. Зараз до нашої команди долучився ще один випускник Академії, спільно з яким ми реалізували чимало активностей, зокрема допомогли з підготовкою бізнес-місій Українсько-Швейцарської Бізнес асоціації в Лугано, Цюріху та Давосі.

Саме в Академії я отримав неймовірно велику кількість контактів, людей, з якими ми продовжуємо творити і працювати.

Влада Христенко

випускниця 2021 року, родом з Львівщини
працює у заміському клубі відпочинку SIRKA CLUB

Одного разу я запросила Наталю Табачину (членкиню наглядової ради Академії) прочитати лекцію студентам про IТ-бізнес, яким вона займається окрім SIRKA CLUB. А після випуску отримала пропозицію про роботу в клубі!

Зараз вже 2 роки як займаюсь спільнотою клубу, локацією та маю в команді 5 людей, частина з яких є також випускниками Академії.

Наш клуб функціонує за абонементами. Ми збираємо 100 сімей за літній сезон, які відпочивають та проводять своє дозвілля на Львівському морі. Ми спеціалізуємось на різних водних видах спорту: wakesurfing, fly board, sup board, jet ski.

Христина Уграк

працює в ІТ-компанії GlobalLogic
випускниця 2017 року, родом із Івано-Франківщини

Моя ІТ-компанія входить у топ-3 в Україні, у якій працює 6 тисяч людей. Я працюю старшим рекрутером: допомагаю людям знайти проєкт до душі, побудувати команду мрії, а бізнесу — зростати.

Моя робота — це постійний рух і розвиток, в якому я щаслива. А вперше я спробувала себе у HR в Академії — до того навчалася на журналістиці, в якій вже себе не бачила. Мені доручили допомагати з набором нових студентів, а потім й менторів. Мені подобалося відбирати людей, спостерігати за ними, організовувати процес.

Згодом лектор запропонував посаду рекрутера у холдингу емоцій !Фест, а далі я отримала пропозицію в ІТ. Це була якась магія! Саме Академія дала мені цю професію.

Тетяна Пляцок

працює в інтернет-виданні Українська правда
випускниця 2017 року, родом із Львівщини

У 21 я подалася на випускову редакторку в Українську правду — про вакансію розказав товариш з Академії. І мене взяли! В Академії я точно здобула віру в себе, якщо наважилася на таке :) Тоді я ще не мала досвіду, проте вміла наполегливо працювати.

В Академії у мене з’явилася стресостійкість та гнучкість, адже нас вчили бути готовими до всього: чи то швидко зорієнтуватися, коли у проєкті щось йде не за планом, чи то несподівано зібратися серед ночі на пробіжку. Тепер це дуже допомагає оперативно реагувати на новини чи спокійніше публікувати відповідальний матеріал, над яким працювало 5-10 людей.

За більше 5 років роботи в "Українській правді" я мала змогу спробувати себе в різних ролях. З особливо приємного – брати інтерв'ю у студентів та викладачів Академії. Зараз я працюю редакторкою суспільно-політичних колонок. Вважаю, що вміння брати відповідальність і якісна комунікація – основа будь-якого робочого процесу.

Влад Бабир

працює у Veteran Hub
випускник 2018 року, родом із Криму

Після роботи в Veteran Hub, я пішов на посаду менеджера програм лояльності та партнерських програм в філію "Пасажирська компанія" АТ "Укрзалізниця". На цій посаді організував навчання з першої домедичної допомоги для провідників та оновив розподіл аптечок по вагонах. Після початку повномасштабного вторгнення для мене основною задачою було вибудувати образ провідника, як "залізної" людини через медійні заходи та ЗМІ. Вже з початку цього року через певні виклики, пов'язані з військовою кафедрою та відчуттям виконаних завдань, я повернувся на посаду керівника простору Veteran Hub в Києві, де продовжую розвиток ветеранської спільноти в нашій країні. Крім основної діяльності, я є членом добровольчого медичного батальйону "Госпітальєри" в складі якого брав активну участь в Київській компанії та продовжую бути дотичним по можливості.

В Академії я здобув необхідні навички для роботи з держустановами, документами, навчився вести складні переговори з підприємцями, що тепер дуже допомагає.

Випускники про програму

Тоді ніхто не чув про Академію: не було ні сайту, ні жодного випускника. До Харкова приїхав Роман Тичківський та колишній заступник міністра освіти Ізраїлю Ерез Ешель. Вони так натхненно розповідали про Академію як український Гоґвортс, про успішний досвід мехін в Ізраїлі, що ми з батьками повірили. Академія і справді виявилася казкою! Ми стали амбасадорами України в Європі під час експедиції у Нідерланди. Слухали захмарного рівня лекторів — Євгена Глібовицького, Святослава Вакарчука, Юнону Лотоцьку. Щодня робили фактчекінг новин і разом реготали з фейків про Академію на російських телеканалах. Тут я познайомилася з Наталею Попович, засновницею One Philosophy, і вже три роки працюю її асистенткою. У мене з'явилася внутрішня впевненість, я свідомо перейшла на українську і по-справжньому зрозуміла, чому люблю Україну.

Євгенія Комарцова
випускниця 2016 року, родом із Харківщини

Академія допомогла мені відновити зв'язок з Україною. 6 років я навчався за кордоном — у віці, коли саме формується особистість. В Академії я слухав лекції Ярослава Грицака та Орисі Демської, співорганізовував марафон імені загиблого воїна Ігоря Брановицького та спілкувався з його побратимами, розмовляв на теми ідентичності з однолітками. Це повертало мене до мого коріння. Цінними були курс фінансової грамотності з Михайлом Колісником та зустрічі із підприємцями. А якось нам дали нетривіальну математичну задачу, яку мені вдалося розв’язати першим. Так я зрозумів, що мені дуже цікаві фінанси. Я після того пішов вчитися на фінансиста, а тепер уже працюю аналітиком в інвестиційній компанії Horizon Capital. Моя місія — допомагати українським компаніям підкорювати міжнародні ринки і робити з них бізнес-чемпіонів.

Петро Кочерган
випускник 2016 року, родом із Львівщини

“Я не думав, що ви таке зробите”, — сказав ментор і ледь не розплакався, коли побачив наш фільм про Академію на випускному. Це так надихнуло! Упродовж року я знімала короткі відео, аби фіксувати наші емоції, і самі з подругою його змонтували. Тоді, в останній тиждень навчання, я вирішила, що хочу стати режисеркою. Це і досі моя ціль. Під час Академії я придумала назву свого майбутнього ютуб-каналу — “Християнин чи бандит?”. Мій тато — греко-католицький священник, доктор канонічного права, а я навчилася знімати відео. Ми говоримо на провокативні теми: чи можна прати в неділю, чи треба вдягати хустку до церкви, чи можна вбити Путіна? У нас вже 4 тисячі підписників. Я почала йти до цієї ідеї ще з Академії — все моє теперішнє життя, тягнеться від Академії!

Магдалина Димид
випускниця 2016 року, родом із Львівщини

Я приїхав з окупованого Криму, не знав добре української мови. Академія допомогла мені в інтеграції. Я потрапив в україномовне середовище, зміг підготуватися до ЗНО і вступити до Могилянки. Завдяки лекціям Михайла Винницького зрозумів, що хочу досліджувати суспільство, тому обрав соціологію. В Академії з'явилося розуміння, що все залежить від мене і яку користь я можу принести своїй країні. Я потрапив в коло дуже крутих однолітків та менторів, з якими ми стали сім’єю, які надихають мене досі. З ностальгією згадую наші нічні рефлексії — після цих розмов я по-іншому почав ставитися до себе та світу.

Едем Галімов
випускник 2016 року, родом із Криму

Академія — це вікно можливостей. Головне — не боятися ними відповідально користуватися. Я завжди старалася бути активною на заняттях і ставила викладачам мільйон запитань. Деякі курси справді змінювали мій світогляд. Якось розговорилася з Валерієм Пекарем про інтегральну динаміку — і він запропонував мені роботу! Тоді ж моє життя змінилося назавжди. У виставковій компанії «Євроіндекс» я займалася великими освітніми конференціями, форумами. Після Академії зрозуміла, що бачу себе в освітньому менеджменті — відтак далі працювала у Львівській бізнес-школі УКУ, а пізніше у Львівській освітній фундації. Я вдячна Академії за спрямування в особистісному розвитку та ціннісних однодумці поруч. Тут формувалися мої ціннісні орієнтири, які і досі є моєю дорожньою картою по життю.

Анастасія Дякун
випускниця 2017 року, родом із Львівщини

”Реінтерпретуйте і не ставайте заручниками ситуації”, — ці слова Андрія Зелінського мені дуже запам'яталися. Я раніше часто шукав проблему в чомусь чи комусь, думав “не ми такі — життя таке”. А після Академії я точно усвідомив, що все залежить від мене. Я мислив вузькими категоріями: хочу просто стати програмістом, бо він багато заробляє. А в Академії зрозумів, наскільки світ багатогранніший. Я став фанатом свого маленького міста на Тернопільщині, бо познайомився з людьми, які люблять свої міста. Я хочу повернутися у Бережани, піти у виконавчу владу і зробити усе, аби місто стало привабливим туристичним куточком.

Денис Дворський
випускник 2017 року, родом із Тернопільщини

Я навчалася на перекладача, кайфувала від навчання, але не від середовища. В Академії я знайшла спільноту таких самих підлітків, які хочуть розвиватися. В Академії доводилося займатися й улюбленою справою — перекладати та ще й робити це публічно: як їздили до Аушвіцу чи дивилися фільм о 3 ночі, коли приїжджав посол Бельгії чи колишній заступник міністра освіти Ізраїлю. Такої практики я не мала навіть в університеті!

Марія Надвернюк
випускниця 2017 року, родом із Тернопільщини

Якось до нас в Академію прийшов колишній охоронець, який розмальовував страусині яйця. Розповідав про виставки, колекціонерів і як він цим заробляє. Виявляється, можна й таким займатися — і тебе оцінять! Завдяки таким зустрічам я зрозумів: яким би ти не був, завжди знайдеться твоє місце у світі. В Академії немає бюрократії. Ти відчуваєш себе людиною, а не гвинтиком у системі. Ти не пишеш конспекти, бо так треба, а слухаєш цікавих тобі людей. В Академії все побудоване на цікавості — ти нічого не мусиш. Після цього року світ здається ще більшим, проте й ти виріс — і можеш його підкорити.

Андрій Буняк
випускник 2017 року, родом із Тернопільщини

Я навчався на ІТ та вже працював системним адміністратором, але з часом стало нецікаво. Хотів зрозуміти, хто я і чого хочу — і Академія мене наштовхнула. Якось менторка під час події дала мені свою камеру, щоб я пофотографував. Потім я вперше зняв і змонтував відео із нашої мандрівки. Так зайняв нішу відеографа в осередку. Мені це настільки сподобалося, що батьки подарували мені камеру. За кілька місяців після випуску прийшло перше комерційне замовлення від дівчини з Академії, яка працювала у Валерія Пекаря. Це було вау! Я уже три роки займаюся фотографією — це стало моїм улюбленим хобі та основним заробітком. В Академії мене навчили спілкуватися із різними людьми, тому тепер легко знаходжу підхід до своїх моделей.

Володимир Нєізвєстний
випускник 2018 року родом із Київщини

Менеджер мого осередку якось сказав: “Не так важливо знати формулу, ніж вміти її знайти”. Академія не дала відповідей, а навчила їх шукати завдяки розмовам з менторами та обговоренням з однолітками. Щоранку я прокидалася із людьми, які чогось прагнуть. Досі пригадую наші спільні ранкові пробіжки серед сосен у Пущі Водиці, мотивуючі розмови під час сніданку. Я навчилася слухати, довірять, делегувати і по-справжньому працювати в команді.

Софія Школик
випускниця 2018 року, родом із Львівщини

У кожній експедиції я бачила круті ініціативи і фантастичних людей! Це молодь, яка створила простір “Друзі” і щодня щось робить у Костянтинівці, звідки виїхало більшість населення. Це гід з Чернігова, який збирає гроші, щоб відновити церкву 11 століття. Я відкривала для себе Україну, адже раніше бачила лише західні регіони. Я навчилася проєктної діяльності, бо організовувала триденну подію на 800 підлітків — займалася партнерами, локацією, рекламою, зовнішніми комунікаціями, логістикою. Було страшно, дуже відповідально і доводилося багато працювати. Я здобула навичку критичного та аналітичного мислення, а також комплексного розв'язання проблем.

Софія Шіляк
випускниця 2018 року, родом із Івано-Франківщини

В Академії з’явилося бажання допомагати людям через проєкти і приносити суспільну користь. Під час навчання у полтавському осередку ми організовували фестиваль здорового способу життя: робили лекції та дискусії про харчування, давали полтавчанам спробувати різні види спорту. Я отримував величезне задоволення, коли бачив вдячність учасників! Я вчився напрацьовувати ідеї, формати проєктів, презентувати їх партнерам і шукати фінансування. Це ті навички, якими я зараз користуюся, коли організовую у Львові форум “Молодвіж” на 2 тисячі учасників. Академія розширила мій світогляд. Коли я займаюся громадським проєктами і стартапами у Львові, тож можу дивитися на все під різним кутом.

Микола Апетик
випускник 2018 року, родом із Львівщини

Коли ти ростеш в маленькому селі, то здається, що політики чи зірки — це якісь недосяжні суперлюди. Академія стерла цей кордон — я спілкувалася з багатьма відомими людьми, стажувалася в Кабміні, а нещодавно як випускниця модерувала зустріч Академії із віцепрем'єром. Я зламала стереотип про те, що успіху можна досягнути лише з багатими батьками чи з гарвардською освітою, і здобула віру в себе. Я відкрила для себе біг, рефлексію, усвідомлений туризм та знайшла найкращих друзів. Навчилася створювала проєкти та спробувала себе у комунікаціях — так здобула навичку, за яку мені тепер платять гроші, бо працюю зараз головою відділу комунікацій в EdEra.

Ярина Біла
випускниця 2019 року, родом із Полтавщини

В Академії я почав цікавитися новинами. Держава перестала бути для мене чимось абстрактним, а стала конкретним механізмом. Ми знайомилися з тим, як працює Кабмін, Нацбанк, Верховна Рада. Я розвинув критичне мислення, вміння дискутувати і висловлювати власну думку. В Академії виховували культуру суперечки, а ми з лекторами спілкувалися на рівних. Ми все завжди планували, тому я навчився тайм-менеджменту і нещодавно навіть став тренером на цю тему для “Червоного хреста”. Зараз я навчаюся на програмуванні і вже працюю розробником у провідній ІТ-компанії SoftServe. В Академії зрозумів, що хочу працювати з людьми і далі планую розвиватися в ІТ саме як проєктний менеджер.

Володимир Бойко
випускник 2019 року родом із Івано-Франківщини

В Академії я надихалася своїми однолітками! Одна дівчина їздила на FLEX і до Академії вже створювала проєкт із підприємництва для школярів. Була пластунка, яка у такому віці вже виховувала малих послідовників. Ще один студент займався кібербезпекою. Я наповнювалася кожною такою історією! Прокачала ораторську майстерність, адже нас навчили говорити нешаблонно і вільно виступати перед публікою. В Академії я навчилася прислухатися до себе та іти до кінця.

Христина Телефанко
випускниця 2019 року, родом із Полтавщини

Якщо у формальній освіті ти отримуєш знання у форматі “лектор читає — ти записуєш”, то в Академії — найбільше у спілкуванні: коли вирішуєш спільні завдання з друзями в осередку, коли розмовляєш з менторами чи дискутуєш з лекторами. Ми тренували цілеспрямованість і будували команду через спорт. Обдумували і засвоювали досвід через рефлексії. Академія дає soft skills, які знадобляться у будь-якій професії. Я навчаюся на інженера, а це — проєктна робота і робота в команді, чого нас якраз і вчили в Академії.

Тарас Стефурак
випускник 2019 року, родом із Івано-Франківщини

Колись я думала, що хочу жити за кордоном, бо там краща медицина, освіта, безпека. Але в Академії я познайомилася із засновником Prometheus, побачила, як працює Dozorro, Prozorro, фонд “Життєлюб” — усі ці круті речі створюють українці. Я зрозуміла, що Україна — це країна можливостей. Я ще в школі організувала у рідному Ладижині походи до людей з інвалідністю і створила клуб англійської мови. Бачила, що можу щось змінювати, проте почувалася у цьому самотньою. В Академії я здобула друзів, які стали моєю підтримкою та підсиленням. Ми створили проєкт “Добродвіж” і долучити сотні людей до добрих справ! Ми й після випуску продовжуємо разом втілювати важливі ініціативи.

Христина Осадча
випускниця 2020 року, родом із Вінниччини

Я хочу, щоб моє село Дар”ївка, що на Херсонщині, стало найрозвинутішим в Україні. Це місія, яку я сформував в Академії. Ще у школі я робив проєкти у своєму селі, але мені бракувало місійності та однодумців. Усе це я знайшов в Академії, прокачав управлінські навички, навчився планувати і виходити із зони комфорту. Зараз я навчаюся на соціальній роботі. Можливо, це не звучить красиво — раніше я б сам не подивився у бік цього фаху. Проте Академія дала усвідомленість і вміння бачити глибше, а не гнатися за гарною назвою. Я задоволений своїм вибором, бо вивчаю практичні інструменти для роботи громади. Після навчання я обов’язково повернуся і розвиватиму своє село.

Данило Щоголь
випускник 2020 року, родом із Херсонщини

Після школи я не знала, куди вступати: близькі мені радили іноземні мови, фізмат, юридичний. Але досвід проєктів Академії дав зрозуміти, що я хочу навчатися на менеджменті. Я опанувала ораторське мистецтво, бо доводилося багато говорити на публіку, навчилася вести соцмережі, читати книги вдумливо. А ще здобула впевненість у своїх рішеннях, твердість у життєвих цінностях і спільноту, з якою ми досі не припиняємо спілкування ні на мить.

Марія Притуляк
випускниця 2020 року, родом із Вінниччини

В Академії у мене було купа моїх “вперше”. Я вперше побував за кордоном, на Заході і на Сході України, вперше подорожував літаком. Вперше виступав перед великою аудиторією і спробував організовувати проєкти та знаходити на них гроші. Я навчився працювати в команді, слухати інших і знаходити компроміси, отримувати і давати якісний фідбек. Я навчався на комп'ютерних науках, але в Академії зрозумів, що хочу працювати з людьми, тому розвиваюся як ІТ-менеджер. У мене було бажання спробувати себе на державній службі, щоб вносити молодий ціннісний підхід. Через спільноту Академії я дізнався про вакансію в НАЗК — і тепер працюю там в ІТ-управлінні.

Андрій Ярош
випускник 2020 року, родом із Полтавщини

Ще в підлітковому віці я почав цікавитися економікою. А вже в Академії, після лекцій відомих підприємців, політиків та економістів, я переконався, що саме в цю сферу хочу зануритися глибше. По закінченню Академії ми з декількома друзями-випускниками скооперувалися і подалися до Великої Британії, де зараз навчаємося. Я, зокрема, на бажаній програмі “Економіка та Маркетинг”. Неймовірно ціную спільноту Академії, вірних друзів, з якими фраза “вирушити хоч на край світу” справді втілилася у реальність. Також я щиро вдячний Академії за підтримку ще й після випуску. Цього року отримав стипендію, яка справді допомагає в моєму академічному шляху та становленні за кордоном. Зараз я знаходжусь тут, щоб отримати потрібні знання, практичний досвід та сформувати команду професіоналів з найбільш потрібних для розвитку України сфер, щоб по поверненні додому одразу творити зміни та формувати Україну нової якості.

Остап Лукʼянчук
Випускник 2022 року, родом з Луцька

Під час навчання в Академії я переосмислила для себе важливість освіти та громадської діяльності. Маючи досвід життя у проросійському середовищі, я зрозуміла, наскільки тези, що просуваються під час навчання, відкладаються та формують особистість. Десь під кінець навчального року я почала задумуватися стосовно шляху викладачання і діяльності саме в освітній сфері. На фінальних тижнях перед випуском ми мали лекції від представників різних компаній, тоді я вперше почула про Projector від випускника, який там працював. Мене захопила ця розповідь і вже влітку після випускного я почала пробиватися в онлайн інститут аби працювати з новою освітою. Мій шлях поки не перетнувся з викладанням, проте зараз я активно долучення до організації та покращення процесів навчання у якості менеджерки курсів.

Олександра Луцак
Випускниця 2021 року, родом з Севастополя

Українська академія лідерства стала важливим етапом на моєму життєвому шляху, адже вона розширила можливості мого особистісного зростання та поглиблення розуміння власної життєвої місії. За 10 місяців я отримала не лише теоретичні знання, а й практичні інструменти для розвитку персонального стилю лідерства, який базується на модерних цінностях. Я стала і є частиною спільноти, яку щиро можу називати сімʼєю.

Ангеліна Лешак
Випускниця 2020 року, родом з Івано-Франківщини